Bahçeşehir Göleti Etrafında Gidebileceğiniz Mekânlar

Genel
/
Kesfet
/
Yaşam

26 bin metrekarelik alanı kaplayan ve Türkiye’nin en büyük suni göletlerinden biri olan Bahçeşehir Göleti, 300 bin metrekarelik park rekreasyon alanı içinde yer alıyor.

Bahçeşehir’e dört mevsim ayrı bir güzellik katan göletin etrafında zaman geçirebileceğiniz, aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle eğlence dolu dakikalar geçirebileceğiniz birçok farklı mekân bulunuyor.

İşte Bahçeşehir Göleti etrafında gidebileceğiniz mekanlar:

  • Restoran ve Kafeler
  • Çay Bahçesi
  • Oyun Parkları
  • Bahçeşehir Arena

Restoran ve Kafeler

Bahçeşehir Göleti’nin hemen yanı başında aileniz ve sevdiklerinizle beraber keyif dolu vakitler geçirebileceğiniz, oturup yemek yiyebileceğiniz birçok restoran ve kafe yer alıyor. Göl manzarasına nazır, kaliteli ve nezih mekânlarda hoş vakit geçirebilir, leziz molaların tadını çıkarabilirsiniz.

Çay Bahçesi

Göletin vazgeçilmez mekânlarından biri de meşhur Çay Bahçesi. Yaz günlerinde gölet içindeki ördekleri seyre dalacağınız ve çayınızı yudumlarken tertemiz havanın tadını çıkaracağınız dakikalar vazgeçilmeniz olacak. Dostlarınızla sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, çocuklarınızla beraber ördekleri besleyerek keyifli anlar yaşayacaksınız.

Oyun Parkları

Göletin hemen etrafında çocukların diledikleri gibi koşup oynayabileceği, salıncaklarda sallanabileceği, enerjilerini atabileceği oyun parkları bulunuyor. Yazın dondurma eşliğinde park keyfi yapacak çocuklarınız, kışın kartopu oynayarak neşe içinde zaman geçirebilecekler.

Bahçeşehir Arena

İstanbul’un 2.büyük arena sahnesi olan Bahçeşehir Arena her yaz çeşitli firmaların stant ve fuar organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Siz de “Bahçeşehir’de Yaz Akşamları Şenliği” kapsamında düzenlenen etkinliklere katılarak yaz akşamlarınızı renklendirebilirsiniz.

Yorum yap