Bahçeşehir’de Yapılabilecek Aktiviteler

Genel
/
Kesfet
/
Yaşam

Nitelikli ve kaliteli konut projelerinin yoğunlaştığı ve İstanbul Avrupa Yakası’nın gelişmekte olan bölgelerinden biri olan Bahçeşehir, nüfus olarak da büyümeye devam ediyor. Ancak, buraya yeni taşınanlar ve özellikle de genç kesim, Bahçeşehir’e hakim olan sessizliği görünce ister istemez “Bahçeşehir’de neler yapılır?” diye bir düşünceye kapılıyor. Elbette bu büyümeye bağlı olarak, bölgede yapılan yatırımlar da aynı oranda ivme kazandı. Bu yazımızda, gelin Bahçeşehir’de yapılabilecek aktivitelere birlikte göz atalım.

1) Bahçeşehir Göleti’nde harika bir gün geçirebilirsiniz

Muhteşem bir manzaraya sahip olan ve her mevsim ayrı bir keyif yaşatan Bahçeşehir Göleti, bu bölgeye yapılmış en önemli yatırımlardan biri. Birçok restoranın bulunduğu alanda, ister güzel bir kahvaltı yapın, isterseniz spor alanlarında temiz hava ve kuş cıvıltıları eşliğinde egzersizinizi yapın.

2) Dilediğinizce bisiklete binebilirsiniz

Türkiye’nin ilk uydukenti Bahçeşehir’in planlaması ve çevre düzenlemesi o kadar güzel ki, İstanbul’da bisiklet kullanmak için daha güzel bir yer olduğunu sanmıyoruz. Maalesef İstanbul’un çoğu bölgesinde çarpık kentleşmenin izlerini görüyoruz ve bu da şehir içinde bisiklet kullanmamızı zorlaştırıyor; ancak Bahçeşehir’de, bisikletle dolaşmanız mümkün ve böylece doğaya da katkıda bulunmuş oluyorsunuz.

3) Avcılar Sahili’nde keyifli bir hafta sonu

Gündüzleri ayrı, geceleri ayrı güzel olan Avcılar Sahili, Bahçeşehir’e yalnızca birkaç kilometre uzaklıkta. Bisiklet binmek, kaykay veya paten kaymak gibi aktiviteler için Avrupa Yakası’ndaki en güzel sahillerden biri olan Avcılar Sahili’ne, Bahçeşehir’den araba veya otobüsle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

4) Küçükçekmece Gölü’nde sakinliğin tadını çıkarın

2008 yılında birçok arkeolojik kalıntının bulunduğu Küçükçekmece Gölü, efsaneleri ve huzuruyla dillere destan! Küçükçekmece Gölü, bakmaya doyum olmayan manzarasıyla içinizi ferahlatır. Özellikle gün batımında yürüyüş yapmak için bulabileceğiniz en iyi mekanlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

5) Alışveriş tutkunları da hiç sıkılmaz

“Bahçeşehir’de nerelere gidilir?” diye sorulduğunda akla ilk gelmesi gereken yerlerin doğal ortamlar olduğunu düşünsek de, alışveriş yapmayı sevenleri de unutmamak gerekiyor. Bahçeşehir’de bulunan konut projelerinin birçoğu, zaten kendi içinde ticari alanlar barındırıyor. Fakat bunun dışında da Bahçeşehir’de birçok alışveriş merkezi bulunuyor. Akbatı AVM, Prestige Mall gibi en kaliteli markaların bulunduğu alışveriş merkezleri, soğuk havalarda ve alışverişe ihtiyaç duyduğunuzda yanı başınızda yer alıyor.

6) Kültür-sanat etkinliklerine gidebilirsiniz

Tiyatro, en köklü ve önemli sanat dallarından biridir ve çocuklarımızı tiyatro sevgisiyle büyütmek onlara verebileceğimiz en güzel hediyedir. Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda hem yetişkinler hem de çocuklar için her hafta farklı oyunlar sergileniyor; Bahçeşehir’de yaşıyorsanız, tiyatronun programına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi ve Başakşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen sergiler, konferanslar ve diğer kültürel aktivitelerle de hayatınıza renk katabilirsiniz.

7) Hız sevenler için Go-Kart!

Bahçeşehir’de yapılacak aktivitelerin en güzellerinden biri de go-kart! Bahçeşehir’de birçok karting pisti bulunuyor. Hızlı bir hafta sonu geçirmek isteyenler için ideal bir eğlence olduğunu düşünüyoruz. Hem hız tutkunuzu güvenli bir şekilde tatmin edebilir hem de gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

8) Şelale Park Sosyal Tesisi’nde güzsel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz

Yapımı Başakşehir Belediyesi tarafından tamamlanan Şelale Park Sosyal Tesisi, 1000 metrekarelik bir alanda bulunuyor. Zengin menüsüyle dikkat çeken tesiste, güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Burada, ayrıca, park ve spor alanları olduğunu da hatırlatalım.

9) Su parkında çocukluğunuza geri dönün

İstanbul´un en büyük su parkı olma özelliğiyle dikkat çeken ve hem Bahçeşehirli çocuklar hem de yetişkinler için unutulmaz bir gün vaat eden Aqua Club Dolphin, tam 16 senedir Bahçeşehir’in en güzel yerinde hizmet veriyor. Yaz ayları yaklaşırken, güzel havaların tadını çıkarmak için en iyi alternatiflerden biri olduğunu düşünüyoruz.

Yorum yap