ESTON ŞEHİR MAHALLEM’DE ÇOCUKLARINIZ İÇİN ERKEN YAŞTA SPORA BAŞLAMA FIRSATI

Bahçeşehir Yatırım
/
Gayrimenkul
/
Genel
/
Yaşam

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın gelişimine, eğitimine katkıda bulunmak için neler yapıyoruz? Onlara ne gibi ayrıcalıklar sağlıyoruz? Teknolojinin virüs gibi yayıldığı, sürekli geliştiği teknoloji çağında çocuklarımızı hangi doğrultuda yetiştirmemiz gerekiyor? Ebeveynlerin yoğun iş temposu, çocukların okulu derken çocuklarımızdan mahrum bıraktığımız bazı şeyler de mevcut. Örneğin; sportif aktiviteler. Sadece okulda alınan beden eğitiminin veya çeşitli sportif faaliyetlerin yanı sıra çocuğunuzun sosyal hayatında da sporla iç içe olması gelişimi için oldukça faydalıdır. Sizin için de çocuğunuz için de sportif aktiviteler alanında başarı göstermiş olan Eston Şehir Mahallem size yardımcı olacaktır. Projemizde bulunan Açık Çocuk Yüzme Havuzu, Spor Salonu, Bisiklet Yolları, Mini Futbol Sahası, Basketbol Sahası, Tenis Kortu, Macera Oyun Alanları hem sizin hem de çocuğunuz için sportif alanda gelişmenize ve sporun olumlu etkilerini hissetmenize yardımcı olur.

Spor ve Yaş Arasındaki ilişki:

Uzman doktorlar spora başlamak için en erken yaş olarak 4 yaşı uygun görmektedirler. 4 yaşına girmiş çocuklar en öncelikli olarak yüzme ve jimnastik sporlarından başlayarak spor hayatına giriş yapabilecekleri, doktorlar tarafından oldukça bahsedilmektedir. 4-6 yaş arasında ip atlama, yüzme, sek sek, frizbi, yürüyüş, bisiklete binme gibi temel motor becerileri geliştiren oyunlar bu yaş grubu için tercih edilebilir. 7-10 yaş arasında bu yaştaki çocuklar temel hareket becerilerini edinmişlerdir. Hafızaları, karar verme yetileri gelişmiş olduğundan bazı oyunların stratejilerini kavrayabilirler. Bisiklet, top oyunları, tenis, masa tenisi, paten, dans, jimnastik, futbol, yüzme gibi sporlar bu gruptaki çocuklara önerilebilecek oyunlardır.

İşte Erken Yaşta Spora Başlamanın Bazı Olumlu Etkileri:

Erken yaşta spora başlamak çocuklardaki sorumluluk duygusunun daha erken ve sağlam oluşmasını sağlar.

-Vücut gelişimi açısından bakıldığında erken yaşta spora başlayan bireylerde daha orantılı ve sağlıklı bir vücut görülür. Kemiklerin gelişmesi, sporla beraber spor yapmayan bir bireye oranla daha sağlıklı ve düzgün olur.

Erken yaşta başlanan sporla beraber çocuklarınızın iletişim becerileri daha çok gelişir.

Spor, en büyük özgüven geliştirici sosyal etkinliktir. Spor yapan çocuklarda özgüven daha kolay gelişir.

Spor yapan çocuklar disiplinli ve hedefe odaklı bir yaşam tarzını seçerler.

Sağlıklı bir vücuda sahip oldukları için kolay kolay hastalanmazlar.

Erken yaşta spora başlayan çocukların motor becerileri daha iyi gelişir.

Erken yaşta spora başlamanın en kolay adresi Eston Şehir Mahallem’de spor alanlarına kolaylıkla ulaşabileceğinizi, çocuğunuzu kolayca emanet edebileceğinizi, sağlıklı bir hayata başlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Yorum yap