EVİNİZDEKİ POZİTİF ENERJİYİ SABİTLEMENİN YOLLARI

Dekorasyon
/
Genel
/
Yaşam

Ev dekorasyonu, bir çok ev sahibinin üstünde fazlaca düşündüğü, kişilerin hayatlarını oldukça fazla etkileyen bir olaydır. Evinizi nasıl dekore etmek istediğinize dair fikirleriniz olsa da, pozitif enerjiyi her zaman evinizde barındırmak istiyorsanız önerilerimize göz atmanız sizin için faydalı olabilir.

  1. Karmakarışıklığı Ortadan Kaldırın: Dağınık bir şekilde dekore edilmiş veya fazla eşya barındıran evlerde negatif enerjinin bulunması olağandır. Ne kadar düzenli bir eviniz olursa o kadar pozitif enerji sahiplenirsiniz. Zihni yoran, dikkat dağıtan dağınıklıklardan mümkün mertebe uzak durmanızı öneririz.
  2. Minimalist Bir Ev Stiline Yönelin: Kocaman mobilyalar, büyük objeler, gözünüzü yormakla birlikte negatif enerjiyi de evinize getirecek olan bir başka unsurdur. Sadece ihtiyacınız kadar alacağınız mobilya ve ev gereçleri, minimalist bir yaşamın kapılarını aralar. Minimalist bir yaşam da pozitif enerjinin kaynaklarından biridir. Gereksiz olan, gözünüze fazla gelen her şeyi elden çıkarmak size avantaj sağlayacaktır.
  3. Pozitif Renkler Seçin: Pozitif renkler olarak belirtilmiş bir renk skalası aslında yoktur. Sizin içinizi hangi renk ısıtıyorsa o rengi kullanmanızı öneririz. Duvarlara baktığınızda mutlu olabileceğiniz, içinizi sıkmayan renkleri kullanmak hem sizi hem de çevrenizdekileri mutlu edecektir.
  4. Dekorasyondaki Dengeyi Sağlayın: Pozitif enerji ile negatif enerjinin dengesini kurmak için; soğuk ve pasif renkleri kullanmayı ihmal etmeyip, aynı zamanda da sıcak ve size pozitif enerji veren renkleri bir arada kullanmaya dikkat edilmelisiniz. Her zaman capcanlı renklerin kullanılması iyi olmayabilir. Dolayısıyla pasif ve pastel renklerin kullanılması evinizdeki enerjiyi dengeleyecektir.
  5. Evinizin Atmosferi için Işıklar Ekleyin: Evin içindeki boş olan duvarları ışıklandırmak, küçük ışıklarla beraber aydınlanan salon gibi öneriler evin enerjisini büyük oranda değiştirmekle yükümlülerdir. Size önerimiz az ama sizi rahatsız etmeyen ışık veren lambalar, abajurlar ile ışıklandırmanızı yapabilirsiniz. Evinizin enerjisini en iyi siz ayarlayabilirsiniz.
  6. Evdeki Kokuyu Önemseyin: Evin atmosferine dahil edeceğiniz hoş ve naif kokular evinizin enerjisinin tamamlayıcısı olacak. Tütsüler ve oda spreyleri size yardımcı olacaktır. Kokuyu seçmek yine sizin zevkinize kalmış. Kendinizi hangi kokuda huzurlu hissediyorsanız evinizde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yap