Yükselmekte Olan Bir Kent, Başakşehir…

Bahçeşehir Yatırım
/
Genel
/
Yaşam

Yatırım değeri günden güne yükselmekte olan Başakşehir’de her gün git gide gelişen mimari, bölgenin değerlenmesine vesile olan unsurlardan biri. Kalabalık şehir yaşamından uzaklaşıp sakin yaşam alanlarına taşınmak isteyenler öncelikli olarak Bahçeşehir ve Başakşehir gibi kentleşmeye başlayan ilçeleri tercih ediyor.

Çevredeki binaların restorasyon çalışmaları tamamlanmaya başladıkça ve yeni inşaat projeleri tamamlandıkça daha da ilgi çeken Başakşehir, yeni ev ve iş yeri sahiplerini ağırlamaya devam ediyor. Nüfusun genç ve dinamik segmenti iş yerlerini Başakşehir gibi ilçelere taşıyarak daha huzurlu ve sakin bir iş yaşamı sunmayı hedeflerken, bu doğrultuda Başakşehir’in nüfusu hızla artıyor. Böylelikle çevrede eğitimli ve aydın insanların bulunması da Başakşehir’i değerli kılan unsurlardan biri haline geliyor.

Başakşehirde Neler Var?

Başakşehirliler’in önemli buluşma noktalarından biri olan Bahçeşehir Gölet Bölgesi, Ramazan ayında düzenlenen özel etkinliklerle Başakşehirliler’in tercih ettiği mekanlardan. Başakşehir’deki gölet aynı zamanda haftasonları kalabalık aileler tarafından oldukça ilgi gören, doğayla iç içe olmasıyla yoğun talep gören bir yer.

Yaz aylarında Bahçeşehir Arena’da, firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtmaları amacıyla açtıkları stantlarında renk ve çeşitlilik kattığı “Bahçeşehir’de Yaz Akşamları Şenliği” etkinliklerinde; konserlerden ip cambazına, sokak çalgıcılarından çeşitli animasyon gösterilerine kadar çeşitli eğlenceler yer alıyor. Bu programlarda başta gençler olmak üzere her yaştan insan eğlenme fırsatı buluyor.

Başakşehir 5. Etap’ta yer alan Sular Vadisi; 45.723 m2’lik yeşil alanları, 20.600 metrekareyi bulan yürüyüş yolları, alışveriş merkezi, restoranlar, cafeler, sosyal ve sportif tesisleriyle Başakşehir’de doğanın taze soluklarının hissedilebildiği İstanbul’un en modern açık hava sosyal donatı alanlarından biri. Sular Vadisi’nde; 5 adet camii, 845 m2 dere, havuzlar, 1 market, 6 cafe, 2 restoran, 1200 kişi kapasiteli 1500 metrekare üzerine kurulu amfi tiyatro, 157 araçlık kapalı, 87 araçlık açık otopark alanına sahiptir.

Şamlar Ormanı; fıstık çamları altındaki geniş düzlükler, yürüyüş yolları, tilki, şahin ve diğer yabani hayvanlarıyla İstanbullular için ideal bir tabiat köşesi. Bu zengin bitki örtüsü ve canlı çeşitliliğinin içinde yer alan Şamlar Mesire Yeri,  yenilenen sosyal tesisleri ve oturma sahalarının yanında ulaşım kolaylığıyla insanları doğayla kucaklaştırıyor.

Daha bir çok ayrıcalığı bulunan Başakşehir’in en çok ilgi gören projesi Eston Şehir Mahallem ile doğayla iç içe, sakin bir mahalle yaşamına sahip olmak artık mümkün. Sosyal, sportif aktivite ve ulaşım alanlarında ayrıcalıklar sunan projede sizin de bir eviniz olsun.

Yorum yap