Türkçe English



Eston Şehir Mahallem projesinde, bulunduğu arazinin doğal vadi yapısını, proje sakinlerini bir araya getirecek bir park olarak hayal ettik. Projemizin ana hedefi; farklı konut birimleriyle birlikte, komşuluk ilişkilerini canlı açık hava mekânlarıyla desteklemek ama bunu yaparken de mahremiyetten ödün vermemekti. Vadiden konut birimlerine sızan kılcal yeşil kollar, tüm yerleşimi birbirine bağlarken, projenin hatları yaya ve bisiklet yollarını oluşturuyor. Böylelikle site içi sosyal hayat, araç trafiği sebebiyle kesintiye uğramıyor ve peyzaj çeşitliliği sağlıyor. Az katlı konut bloklarıyla fiziksel ve sosyal çevre zenginleşirken, zamanla oluşmuş hissi veren bir yerleşim dokusu meydana geliyor.

Bu vadiyi bir mahalleye dönüştürürken tasarladığımız çocuk oyun alanları, komşuluk ilişkilerini destekleyen sosyal alanlar, sitenin ana caddesinde günlük ihtiyaçları karşılayacak ticari üniteler yaşamı güzelleştiren zenginlikler arasında yerini alıyor.

Swanke Hayden Connel Mimarlık, Aukett Swanke Grubu bünyesinde 1996 yılında kurulan bir mimarlık şirketidir. Londra ofisiyle kurduğu güçlü işbirliğiyle farklı alanlarda proje tasarım hizmetleri vermektedir. Tasarım yaklaşımıyla etkili çözümler sunarak, kentsel dokuyla uyumlu, ekolojik duyarlılığı gözeten, sürdürülebilir ve yaşam kalitesini ön planda tutan çevreler yaratmayı hedefler.

Moda olanı değil zamansız bir tarzı ortaya çıkartan detaylar... Zarafet ve mütevazılık bir arada.


"Evim evim, güzel evim" sıcaklığına dair bir his... Evinizin içini sizden önce biz huzur ve sıcaklıkla doldurduk.


Yalın bir zevki destekleyen, günceli yakalayan bir güzellik... Estetik ve özgünlük...


BİZ SİZİ ARAYALIM