Türkçe Englishİstanbul gibi büyük kentlerde insanlar, dikey mimarili kentleşme yaygınlaştıkça doğal yaşamdan uzaklaşıp binaların arasında yaşamlarını sürdürür oldu. Doğal yaşamdan kopmamak isteyen kişiler ise, sayıları pek az olan yatay mimarili ve doğal yaşamdan kopmayan konut projelerine yöneldi.

Peki doğal yaşam ile iç içe bir konut projesinde yaşamanın faydaları neler?

- Çocuklarınız açık havada oyunlar oynar. Böylelikle hem aile bağlarınız, hem de çocuğunuzun sosyal becerileri gelişir.

- Çocuklarınız hangi meyvenin hangi ağaçta yetiştiğini kitaplardan değil, bahçeye çıkarak öğrenir.

- Çocuklarınız bisiklete binmek istediğinde, bisikleti arabaya yükleyip güvenli bir yere gitmek zorunda kalmaz, yalnızca bahçeye çıkarsınız.

- Doğada zaman geçirmek için hafta sonunun gelmesini beklemez, ister balkona isterseniz de evinizin bahçesine çıkarsınız.

- Doğal yaşam çocuklarınızın zihinsel, fiziksel ve bedensel gelişimine katkı sağlar.

- Şehir stresi ve gürültüsüyle aranıza doğal yaşam perdesi çeker, daha huzurlu bir ev ortamı yaratırsınız.

- Etrafta bulunan birçok ağaç ve bitki sayesinde temiz hava alırken, aynı zamanda görsel zenginliğin de tadını çıkarırsınız. Üstelik temiz hava sindirim sisteminizin çalışması için de çok yararlıdır.

- Açık havada kapalı mekanlara göre daha fazla ışık olması nedeniyle ruh haliniz düzelir ve moraliniz yükselir.

- Çocuklarınız doğal yaşamın getirdiği açık hava aktivitelerine katılarak, dikkat bozukluğu, hiperaktivite ya da obezite gibi birçok rahatsızlıktan korunabilir.

- Çocuklarınız teknolojik aletlerle değil, arkadaşlarıyla sosyalleşir. Hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı bir şekilde eğlenebilirler.

BİZ SİZİ ARAYALIM